ייעוץ פיננסי למשקי בית

·         ניהול חשבון בנק הופך בשנים האחרונות ליותר ויותר פרובלמאטי.לשוק נכנסים יותר ויותר אמצעי תשלום חדשים,מערכות אינטרנטיות ואפליקציות למיניהן, אלו כביכול אמורות לספק לנו מידע מהיר יותר נגיש יותר על מצבנו הפיננסי ו"כאילו" להפוך את חיינו לפשוטים יותר.בפועל היקף הפעולות הבנקאיות שמבצע משק בית ,היקף האשראים שהוא מנהל והיקף החסכונות שבבעלותו לא תמיד מנוהלים בצורה אפקטיבית ונכונה ואלה גורמים בסופו של יום להוצאות ומתחים מיותרים.

·         ניהול נכון ויעיל של חשבון צריך לקחת בחשבון את כל מרכיבי ההוצאות הקיימות,לחלץ מתוכן הוצאות לא נחוצות או כפולות, לבחון היטב הכנסות פנויות ולקבל החלטות על נכונות על אופי ומדיניות השקעה.ולבחון את מרכיבי  העמלות הנגבות מחשבוננו בלי למצמץ.

·         מאידך,לא מעט ממשקי הבית "נקרעים" כל העת תחת האובר דראפט המייגע- הבנק כמוסד רווחי ידאג בכל רגע נתון להציע לנו הלוואות נדיבות כדי לסגור את הפערים,באותה הזדמנות  יציע גם לבנות ולהתאים מסגרות אשראי חדשות – ואולי גם ידאג לשפר אותנו בכרטיסי אשראי נוספים - כל זאת כאילו הבנק הוא "חבר" נאמן.

·         תופעת ה"אובר דראפט" יוצרת  לחצים גדולים מאד על התא המשפחתי.במרבית המקרים,כדי לסיים תופעה זו  תוצע  לכם כאמור הלוואה בנקאית שאמורה כביכול לפתור בעיה זו.

בפועל,משך הזמן עד להישנות התופעה תהיה קצרה מאד ושוב תחזור על עצמה הבעיה הפעם כפי הנראה תוצע שוב הלוואה גדולה יותר לכיסוי האובר דראפט וסילוק ההלוואות הקיימות.

ניהול חשבון בנק מאוזן מחייב כמה צעדים:

·         הכרה של כל מרכיבי ההוצאות החודשיות.בהן- הוראות הקבע,ההרשאות לחיוב חשבון,החיובים באמצעות כרטיסי אשראי השקים שמועד פירעונם בטווח המיידי והשקים שניתנו למועדים מאוחרים יותר,תשלומי פרמיות עבור ביטוחים,תקשורת וכו'.

·         חילוץ הוצאות כפולות ואו הוצאות בלתי נחוצות.

·         בחינת מחזורה של המשכנתא במידה וקיימת.

·         הגדרת החזר חודשי אופטימאלי לכל התחייבויות הקיימות.

·         רישום כל מרכיבי ההוצאות עד לתקופת ההסתגלות.

משלב זה - תידרש תכנית מימון מקיפה שתגדיר היטב את מכלול ההוצאות החודשיות בנתוני ההכנסות.

אנו נהייה מעורבים בשני השלבים עד למיצוי מקסימאלי של ניהול תקציב מאוזן,כולל  ליווי מטעמנו מול הבנק במידה ויהיה בכך צורך.

 

כדאי לזכור ניהול אפקטיבי של חשבון בין אם מדובר בחשבון ללא אובר דראפט ובין אם מדובר בחשבון המצוי כל העת במינוס – כדאי שיהיה מפוקח ע"י אנשי מקצוע בלתי תלויים - התועלת עשויה להיות מרובה. 

יועצי המשכנתאות לשירותך!

התקשר/י 1-700-553-558 או הזמן/י יועץ TIM לביתך...
 
 

ספרו לחברים על TIM